180228 Bijeenkomst met Marinus van den Berg‘Hoe moeilijk is onmacht te verdragen. Hoe zwaar is het om het met onmacht uit te houden. De spanning van het niets kunnen doen kan naar hoofd en hart stijgen. Waar en bij wie vind je rust, kalmte? Hoe kan je onrust beheersbaar worden, en wat gooit er olie op het vuur? Een geliefde veelbelovende jonge voetballer van Ajax stortte in elkaar op het voetbalveld. Had die ramp voorkomen kunnen worden? Die ramp in het leven van die geliefde voetballer Nouri? Natuurlijk komt zo een vraag op. Altijd komt die vraag op. Die vraag krijgt nog meer vleugels als het besef van de blijvende schade steeds meer indaalt. Als het onomkeerbare steeds meer moet worden aangekeken. En dat bij zo een veelbelovende jongen. Een idool. Heeft de arts goed gehandeld? Is er een goede inschatting gemaakt? Hoe voorspelbaar is de toekomst van een hartafwijking? Misschien is er een medisch antwoord op, maar dan nog keert Nouri niet weer terug op het groene grasveld. De woedestorm van de onmacht is opgestoken. Een soort Irma in het hart en het hoofd van de naasten. Ook dat is natuurlijk. Het hoort tot de rouw. Nu zijn er advocaten ingezet. Nu gaat het om belangen als imagoschade, schuld en verantwoordelijkheden en bij dat alles gaat het ook om geld. Veel geld. Laat ik ervan uitgaan dat ieder het beste wil. Maar dat onomkeerbare van dat letsel dat een wond is in de ziel van naasten, vrienden en noem maar op, blijft. De vraag die ook opkomt is: hoe om te gaan met onmacht, met machteloosheid? Hoe niet in de greep te raken van die woedende machteloosheid? Hoe kunnen mensen in onmacht gesteund worden? Er is een letselschade die om aandacht vraagt, buiten de schijnwerpers van het nieuws en buiten belangen die Nouri niet zullen dienen. Nabij blijven aan onmacht is een van de moeilijkste en uitputtendste dingen.’

Bij de onmacht blijven, daarover wil Marinus van den Berg met ons in gesprek gaan.

Marinus van den Berg was geestelijk verzorger in Rotterdam en ontmoette veel mensen met een niet aangeboren hersenletsel en hun naasten. Hij is publicist over rouw en verlies. Sinds november 2016 (Elisabethdagen in het teken van het jaar van barmhartigheid) leidt hij regelmatig bijeenkomsten in onze parochie. Iedereen is daarbij van harte welkom.

De volgende bijeenkomst met Marinus van den Berg zal zijn op:
donderdag 15 maart 2018
19.30 - 21.45 uur
De Ark – Louisastraat 43 – Sluiskil (PKN kerk)

Aanmelden kan als volgt:
Bel naar het Bureau Elisabeth-parochie: 0115 616006 (werkdagen)
Mail naar: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.
Schrijf naar: Bureau Elisabeth-parochie, Alberdingk Thijmstraat 2, 4532 CZ Terneuzen.